Istung toimub hommikul kella 9st 11ni. Kutse on saadetud muuhulgas MKMi kantsler Merike Saksale, asekantsler Siim Sikkutile, KAPO peadirektorile Arnold Sinisalule, Välisluureameti peadirektorile Mikk Marranile, PPA peadirektorile Elmar Vaherile, RIA peadirektorile Taimar Peterkopile, siseministeeriumi kantsler Lauri Lugnale ning riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonidirektor Indrek Sirbile. Lisaks on kutsutud ministrid Kadri Simson ja Urve Palo, vastavalt kodukorrale osaleb kindlasti ka peaminister Jüri Ratas.

Riigikaitse nõukogu on nõuandvaks organiks Vabariigi Presidendi juures. Nõukogu koosseisu kuuluvad Riigikogu esimees, peaminister, Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees, Riigikogu väliskomisjoni esimees, välisminister, kaitseminister, rahandusminister, siseminister, justiitsminister, majandus- ja taristuminister ning kaitseväe juhataja. Nõukogu arutab riigikaitse seisukohalt olulisi küsimusi ja avaldab nende kohta arvamust.

Viimastel aastatel on nõukogu kokku kutsutud näiteks Ukraina konflikti arutamiseks 2015. aasta jaanuaris ja 2014. aasta aprillis, samuti pärast Viljandis aset leidnud koolitulistamist sama aasta oktoobris.