Esmatellimus kahelt Eesti pruulikojalt kokku on 24 000 pudelit, edasised tellimused sõltuvad käsitööõllede müügiedust Rootsi kauplustes.

Eesti tootjate õlled valiti Rootsi kaubandusketti iga poole aasta järel toimuval tiheda konkurentsiga konkursil. ICA valis kevadel sortimenti kokku neli uut õlut. Kahe Eesti väiketootja sattumine sellesse nimekirja annab tunnustust kohaliku väikepruulimise tasemest.

“Kuigi Rootsi on ülemere naaber ja võiks eeldada, et Eesti kaubad seal on tuntud, eelnes ekspordi alustamisele ikkagi pikk ja sihikindel töö,” selgitas Tankeri pruulikoja juht ja Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liige Jaanis Tammela.

“Esimene tagasiside on olnud positiivne ja annab julgust loota, et pälvime Rootsi õllesõprade tunnustuse ja meie käsitööõlledel õnnestub ülemere naabrite juures tugevalt kanda kinnitada.”

Toidupoed tohivad Rootsis müüa kuni 3,5-protsendilise alkoholisisaldusega õlut, mistõttu on mõlemad valituks osutunud Eesti õlled tavapärasest lahjemad: Craft FM ja Kreuzberg.

Tankeri Craft FM on kerge tsitruselise maitsega ja vähese alkoholisisaldusega pale ale stiilis õlu. Põhjala Kreuzberg on värskendav hapu nisuõlu, mille valmistamisel on kasutatud piimhappebakterit.

Lisaks Eesti käsitööõllede tootjatele jõudsid ICA sortimenti Rootsis tegutsevad Brewski pruulikoda ja All In mustlaspruulikoda.

ICA on Rootsi suurim toidupoodide kaubanduskett, kuhu kuulub ligi 1300 kauplust ning mille turuosa on umbes 36%. Samasse kontserni kuuluvad ligi 300 Eestis, Lätis ja Leedus asuvat Rimi kauplust.

Nii Põhjala kui ka Tanker kuuluvad Eesti Väikepruulijate Liitu, mis on loodud 2013. aastal eesmärgiga jätkata ning arendada Eesti õlle-, veini- ja siidripruulimise kultuuri ja traditsioone ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.