Igakuiselt tagastatakse internetipangas ennetähtaegselt kodulaenu summas 2,5 miljonit eurot. Kodulaenu osaliste tagastamiste arv internetipangas on võrreldes eelmise aastaga kasvanud pea 40%, laenujäägi täielik tagastamine püsib stabiilsena.

Swedbanki eluasemelaenu valdkonnajuhi Anne Pärgma sõnul kasutavad kliendid üha sagedamini võimalust teha internetipangas oma laenulepingus muudatusi ja vähendada ennetähtaegse osalise tagastamisega laenujääki.

„Kõige sagedamini tehakse internetipanga iseteeninduses ennetähtaegseid laenu tagasimakseid. Osaliselt tagastatakse laenu keskmiselt 400 korral kuus, mis on 38% rohkem kui eelmisel aastal. Kuna tagastatava summa miinimumpiiri ei ole ning tagasimaksete tegemine internetipangas on imelihtne, kasutavad kliendid seda võimalust üha aktiivsemalt. Tehakse ka väiksemaid makseid, kuid keskmine tagasimakse summa jääb siiski 3200 euro ringi. Eluasemelaenu täieliku jäägi tagastab internetipangas ca 115 klienti kuus. Keskmine tagastatav summa on 11 300 eurot. Laenujäägi täielik tagastamine on enamasti seotud vara müügiga ning 2/3 laenu tagastusi toimub pärast müügitehingut," ütles Pärgma ning lisas, et aktiivsem osaline kodulaenu tagastamine on seotud nii soodsa majanduskeskkonnaga kui ka võimalusega teha soovi korral väiksemaid tagasimakseid.

„Näeme, et kliendid hindavad väga paindlikke digilahendusi ja kasutavad neid üha aktiivsemalt. Lisaks saab internetipangas näiteks muuta laenu maksekuupäeva või kontot, millelt raha maha läheb," selgitas Pärgma ning tõi välja, et pidevalt lisandub ka uusi võimalusi.

„Alates 25. juunist saab eluasemelaenu lepingut või laenulepingu lisa allkirjastada internetipangas. Allkirjastatud laenulepingut ei pea oma arvutisse salvestama, seda saab igal hetkel internetipangas vaadata," tõi Pärgma välja.