Riigihangete bülletääni 30. märtsi numbris tänab Sarv lugejaid meeldiva koostöö eest ja teatab bülletääni ilmumise lõpetamisest. Bülletään ilmub aga seniajani.

Bülletääni väljaandva mittetulundusühingu MTÜ Eesti Kaubanduse ja Logistika Ühing juhatuses istuvad koos riigihangete ameti peadirektor Ülo Sarv, tema asetäitja Tom Annikve ning ühingu juhataja Harri Liiv.

Sarve seletuse järgi oli bülletään lihtsalt ametlik väljaanne. “Tegime seda koostöös ühinguga, tema hoidis tellijaid ja tulusid-kulusid. Riik ei ole 1996. aastast eraldanud sentigi bülletääni väljaandmiseks, aga nendega oli meil leping, mille möödunud aasta detsembris üles ütlesime. Ma tean, et on tekkinud mingisugune uus väljaandja, kes tahab seda toimetada, aga see on puhtalt eraprojekt, tal ei ole ametiga mingit pistmist,” ütles Sarv.

Küsimuse peale, milleks kasutati ühingus tekkinud tulu, oletas Sarv, et eks seda kasutatakse arendus- ja koolitustegevuseks. Oma kuulumist sama ühingu juhatusse Sarv ei eitanud. Samas ei osanud ta nimetada ühegi teise ühingu liikme nime ja palus kõike küsida tegevjuhi Harri Liivi käest.

“Mingit firmat ei ole olemas. Seal pole mingit käivet ja majandustegevust. Me ei ole mitte mingisugust teenust riigi raha eest ostnud,” kinnitas Sarv.

Mullu jõudis 900kroonise aastatellimusega bülletään 700 asutuse või ettevõtte postkasti. Iga pakkumiskuulutuse esitaja pidi maksma ühingule 300 krooni kuulutuseraha. Kokku oli 2000. aastal ühingu tulu lihtsate arvutuste järgi 1,2 miljonit krooni.

Bülletääni levi- ja trükikulud olid 230 000 krooni, bülletääni trükkinud OÜ Multico trükikoja juhataja Jaan Tikker nimetas ühe numbri trükikuluks 5,7 krooni. Jääb segaseks, milleks on kasutatud ülejäänud 900 000 krooni.

“Oleme ehk ots otsaga välja tulnud, aastas on kasum paarkümmend tuhat krooni. Juhatuse liikmed ei ole saanud sentigi raha. Ei preemiat ega palka,” selgitas ühingu tegevjuht Harri Liiv.

Vaheraha tekkimise kohta arvas Liiv, et ainuüksi trükikulud on kuus kuni 40 000 krooni, lisaks tulevad juurde levikulud ja kolme töötaja palgakulud. Kasumit ei ole.

Majandusminister Mihkel Pärnoja, kelle haldusalasse riigihangete amet kuulub, tunnistas, et tal puudub teave, et ameti juhid kuuluvad ka bülletääni väljaandva mittetulundusühingu juhatusse. “Kui teie väidetu vastab tõele, siis võib riigihangete ameti peadirektori ja tema asetäitja puhul tegu olla huvide konfliktiga,” arvas Pärnoja.