4. ja 5. detsembril kaitses Ülemist City’s tuntud ettevõtjatest ja organisatsioonide esindajatest koosneva žürii ees oma äriideed enam kui 100 meeskonda.

SEB äriarenduse divisjoni direktor ja Ajujahi žürii esimees Mart Maasik ütles välja valitud ideid kommenteerides, et mõne absoluutselt uudse lähenemisviisi kõrval eristusid ja pääsesid finaali tugevad meeskonnad, keda iseloomustas oma tulevase kliendi vajaduste sisuline mõistmine ja väga selge nägemus lahendusest.

Arengufondi investeeringute divisjoni juht Heidi Kakko tundis muret, et oodatust vähem oli kohe maailmaturule vaatavaid äriideid. Ta soovitas kõigil äri alustajatel kindlasti kaasata kogemusega ettevõtjate hulgast head mentorid, kes toetaks meeskonda ja aitaks aru saada, kuidas hästitoimivat ärimudelit ehitada.

Kõik 20 finalisti asuvad nüüd oma ideed edasi arendama ning plaanidest äri kasvatama. Maikuus selguvad konkursi võitjad, kelle vahel jagatakse ühe miljoni krooni suurune auhinnafond.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht finalistid:

Hepatiidi viirus C in vivo mudelid ravimite eelkliiniliseks testimiseks

Hepatiidi viirus C poolt põhjustatud maksakahjustuste all kannatab 3% inimestest. Tänapäeval puuduvad head HCV ravimid ning nende väljaarendamist on takistanud oluliselt loommudelite puudumine. Idee on luua uued geneetiliselt muundatud hiired, kes nakkuksid inimese liigi spetsiifilise HCV viirusega.

Virtual Garden

Virtuaalne võimalus kasvatada reaalsel maalapil mahepõllumajanduslikke juurvilju ja aiasaadusi.

Quotista.com - shared quoting experience

Quotista taasleiutab tsiteerimise. kasutajad saavad koguda enda kontole tsitaate, jälgida teisi kasutajaid/teemasid, et avastada läbi tsitaatide häid raamatuid, blogisid, filme, laule jms. Tsitaati lisades saab selle ühe klikiga saata Facebooki või Twitterisse.

Spordiüritusel osalejate reaalajas jälgimine

Orienteerumis-, ekstreem- ja seiklusspordi teeb tunduvalt huvitavamaks, kui publik saab meeskondade või osalejate paiknemist kaardil reaalajas jälgida.

Eakatekodude kett väikeeramutes

Niši täitmine: skaala üks ots on suures hooldamise masinavärgis elav eakas (suured, täna valdavalt Eestis levinud), skaala teine ots on kodus elav eakas. Skaala keskel (mida täna Eestis rakendatud ei ole) on tavaeramus koos elavad 4-5 eakat, kes toetuvad teineteisele ja koduabilisele.

Kanalisatsiooni soojusvahetid

Ideeks on soojusvaheti, mida koos soojuspumbaga rakendades saab reovee jahutada sobivale temperatuurile ning talletatud soojuse tagastada hoone küttesüsteemi.

Minirulaparkide tootmine ja üritused

Kavas on tootma ja müüma hakata näpurula-näpuBMX-i parke, parkide elemente, teostada järelhooldust, korraldada üritusi ja parke rentida. Toodangu lõpptarbijateks on noored, vanuses 6-18 aastat. Põhilisteks klientideks on noortekeskused, spordi-ja elustiilikauplused, kaubanduskeskused, mängusaalid/mängumaad ja teised lõbustusasutused kus olemas juba eksisteerivad mängunurgad.

BändGämp Guide

Alustavatele või tegutsevatele bändidele muusikateemaliste koolituste pakkumine läbi interneti.

Arenevad rõivad

Lapsed kasvavad ja arenevad kiiresti. Meie loodud lasteriided ka kasvavad ja arenevad. Naistele meeldib tihti garderoobi uuendada. Meie naisteriiete disaini ja /või suurust saab muuta - pole vaja uusi rõivaid osta – säästab aega ja raha. Fotode/joonistega muutmisjuhend.

Mious Facebook'i kampaaniate platvorm

Mious võimaldab ettevõtetel viia läbi kampaaniaid (loosimised, tarbijamängud jne) Facebook'is, kulutades selleks kordades vähem aega ja raha kui seda tuleks kulutada spetsiaalsete rakenduste väljaarendamiseks. Mious abil lood, haldad ja muudad oma kampaaniaid ilma suuremate kulutusteta.

Lokaalsed pakkumised

LocalDeal toob kokku kohalikud teenusepakkujad ning mobiilse innovatsiooni. See võimaldab nutitelefonide kasutajatel avastada tema lähedal asuvaid pakkumisi kohvikutelt, poodidelt jmt teenusepakkujatelt. Samuti on võimalik näha oma sõprade ja teiste kasutajate üldist arvamust konkreetsest kohast.

Reisimäng

Hariv ja kaasahaarav reisiteemaline mäng.

Väiksemad elektriarved suurtele elektritarbijatele

Kujuta ette, et toidupoes pole ühelegi toidukaubale juurde märgitud selle hinda, vaid kuu jooksul tarbitud toidukaupade eest saame ühe arve kuu lõpus. Kui lihtne on sellel juhul optimeerida ostukorvi maksumust? Analoogselt me ei tea kuidas moodustuvad meie elektriarved. Energiahaldussüeteem aitab.

Hoolesild 2010

Pakume lemmikloomaomanikule ja loomakliinikutele mõeldud veebipõhist heaolukorralduse tarkvara, mis elulist infot analüüsides annab adekvaatse hinnangu looma tervise hetkeseisule, osutab võimalikele varjatud riskidele, ning annab asjakohaseid soovitusi. See on loomaarstist „tark mees taskus“.

SHOWSTARS - VIRTUAL SHOWROOM / exclusive showroom solutions

Idee on luua peamiselt noortele mõeldud eksklusiivne täisteenust pakkuv juuksuri-, ilu-, ja tattoosalong. Kliendid saavad läbi salongi kodulehe kujundada omale originaalse ja loomingulise välimuse soengu-, meigi-, ja tattoo eskiiside näol, mida soovitakse, et salong kohapeal teostaks.

Vektor3

Kuubiku eesmärk on muuta matemaatikas vektoreid käsitlevaid peatükke õpilastele kergemini arusaadavamaks. Kuubik on tehtud pleksiklaasist, tahkudel asuvad ruudustikud (ühikud saab ise määrata) ning magnetite abil saab kujutada kuubiku sees vektoreid, neid liita/lahutada, määrata nende sihti jne.

Skeemnavigeerimine mobiilil

Skeemipõhine navigeerimisrakendus mobiilile.

Plaisir du chat

Põlevkivienergeetikas tekkinud tuhk on jääde, mida saab kasutada suurt absorptsioonivõimet vajava igapäevase tarbeprodukti - nagu seda on kassi allapanu - tootmise substraadina. Loodav ettevõte just sellega tegelema hakkabki.

Kahekohaline Hobibagi

Kahekohaline hobibagi on neljarattaline keskmootoriga tagaveoga maastikusõiduk, mis on suuteline maastikul suuri kiirusi arendama. Selle raam on ühtlasi ka ohutuspuur, mis kaitseb nii sõitjaid kui ka jõuagregaati. Hobibagile on Patendiameti poolt väljastatud kasuliku mudeli tunnistus nr. EE 00863.

Keskkonnasäästlik, tasuv elektritakso

Uudse akuvahetussüsteemiga elektrilised taksod - säästavad keskonda ja raha. 75% taksojuhi teenistusest läheb bensiinile ja mootori hooldusele. Taksod reostavad palju, kuna on alati liikvel(300km/ööpäev). Elektritaksol on 3 korda väiksemad kulud. Uudne akuvahetussüsteem teeb teostuse võimalikuks.