Klementi 3000-4000 kroonise palga peal õmblejad töötasid seni ootuses saada kätte lubatud puhkus juunis. Tänavu jaanuaris teatas juhtkond, et alates 8. juunist algab ligi kuu kestev kollektiivpuhkus. Sel nädalal selgus, et puhkust juunis ei tule, ja ei pruugi seda tulla ka järgnevatel kuudel, kirjutab Äripäev.

Klementi juht Madis Võõras kinnitas, et tegemist on eriolukorraga ja kollektiivpuhkus tühistati seoses tootmise hädavajadusega. “See on peale sunnitud olukord ettevõte päästmiseks ja kedagi töötajatest ei hoita vägisi kinni,” ütles Võõras. Ta lisas, et ettevõte saab uue omaniku kahe nädala pärast ja et Klementi jätkab oma põhitegevusega.

Tallinna ja Harjumaa tööinspektsiooni juhataja Jaan Kivialli sõnul on paika pandud puhkusegraafik aga täitmiseks kohustuslikud, seega on tühistamine ebaseaduslik.

“Aga kui puhkusegraafikut muudetakse tööandja ja töötajate vahelisel kokkuleppel, on käitutud seadusesilmas korrektselt,” selgitas Kiviall.

Klementi kasutab kokkuleppe saavutamiseks töötajatelt allkirjade kogumise meetodit. Kõigepealt viisid suulise otsuse kollektiivpuhkuse kaotamisest töötajatele tootmisdirektori Marianne Perkamanni poolt informeeritud meistrid ja lintide juhendajad.

Puhkuse asemel juunis lubatakse ühte nädalat juulis või augustis ning ülejäänu tuleb hiljem. Nõusolekut juuni puhkusest loobumisest tuleb töökohast hoolivatel töötajatel lähipäevadel oma allkirjaga kinnitada.

Need Klementi töötajad, kellel on väikesed lapsed või muretsetud Venemaa viisa planeeritud kollektiivpuhkuse ajaks, saavad siiski puhkuse kätte. Enamik 700 töötajast jääb töökoha säilimise ja puhkuse lootuses tööd edasi rügama.