Võõrase volitused lõppevad otsuse kohaselt 27. novembril. Uueks ettevõtte juhatajaks määratakse praegune Klementi nõukogu liige Toomas Leis, teatas Klementi ETAle.

Samas otsustas ASi Klementi nõukogu kutsuda kokku erakorralise aktsionäride üldkoosoleku, eesmärgiga kutsuda nõukogust tagasi Toomas Leis ja valida nõukokku Madis Võõras. Võõras on Klementi üks vähemusomanikke.

Nimetatud juhtkonna muutus on ettevõtte nõukogu hinnangul vajalik, et tegutseda senisest veelgi fokuseeritumalt ja efektiivsemalt uue strateegia elluviimisel ning tagada ettevõtte kiire areng.

Formaalne uue juhataja valimine toimub ASi Klementi nõukogu koosolekul 28. novembril, peale 27. novembri erakorralise üldkoosoleku toimumist. Üldkoosolekul muudetakse ka aktsiaseltsi nõukogu koosseisu.

AS Klementi juhataja kohale asunud Toomas Leis plaanib ettevõttele uue hinge sisse puhuda, muutes nii firma sisemist kui ka välist struktuuri.

“Plaanitud muutused tuleb teostada väga kiirelt ja seda on kindlasti minul psühholoogiliselt palju lihtsam teha kui ettevõttega pikki aastaid seotud olnud inimesel,” põhjendas Toomas Leis enda asumist Madis Võõrase asemel Klementi juhi kohale.

Tema sõnul tuleb liikuda selles suunas, et järgmisel aastal tuleks pool Klementi käibest Põhjamaadest. Teiseks on vaja muuta firma sisemist ülesehitust ja töökorraldust, samuti käia selgelt üle kuludest. “Et oleksime konkurentsivõimelised, tuleb muuta struktuur palju selgemaks — et vastutused oleksid delegeeritud ja et kõik inimesed saaksid aru, mida nad peavad tegema,” ütles Leis ETAle.

Suuremad muudatused on plaanis täide viia lähima nelja kuni kuue kuu jooksul. Juulis sai Klementi põhiaktsionäriks Alta Capital, kelle investeerimispoliitika on olla aktiivne investor ning rääkida kaasa ettevõtte igapäevases käekäigus. “Viimase kolme kuu jooksul on mitmeid muudatusi juba toimunud, osaliselt on ümberkujundatud meeskond ning korraldatud moe ja kaubanduse pool,” ütles Leis.

Tema sõnul võis esimest silmaga nähtavat tulemust näha juba eelmisel neljapäeval, kui Klementi tõi turule tuntud Skandinaavia kaubamärgi PTA järgmise kevad-suve rõivakollektsiooni.

“Igal juhul töö jätkub ja kavatsen kõigepealt kõik struktuurid põhjalikult üle vaadata pilguga, et kas annab midagi efektiivsemalt teha,” ütles Leis.

Toomas Leis (32) on töötanud pikka aega (1992-2000) ASis Estonian Air juhtkonna liikmena, neist aastatel 1996-2000 asepresidendina. Toomas Leis on ASi Reval Hotel Group nõukogu liige ja Klementi uue omaniku investeerimisfirma ASi Alta Capital üks omanikke. Toomas Leis on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli tööstusplaneerimise erialal 1994. aastal.

Tänavu juulis sõlmis Alta Capital koos kaasinvestoritega pankrotistunud Soome ettevõttega PTA Group lepingu rõivatööstusettevõtte Klementi enamusaktsiate ostuks kaheksa miljoni krooni eest.