Eile avati koolilaat Tallinna õpetajate Majas ja Linnahallis, täna alustab Lauluväljaku koolilaat.

õpetajate Maja koolilaat on avatud kuni 3. septembrini iga päev kell 10-18. Linnahalli oodatakse koolilapsi 1. septembrini iga päev kell 11-19. Lauluväljaku laat on avatud 4. septembrini iga päev kell 11-19.

õpetajate Maja pakub kooliminejatele peaasjalikult ostmisrõõmu. Laada kultuuriprogrammi mahuvad multifilmid ja Shwan-Stabilo joonistusnurk.

Enim ostuvõimalusi on tõenäoliselt Lauluväljakul, kus koolikaupu pakub üle 40 firma. Vanadest kogemustest võib väita, et kaupade hinnaskaala ei pruugi kaubaküllusega kooskõlas olla.

Lauluväljaku koolilaadal saab keskpäeval jälgida lastefilmide programme ja kell 13.30 õuel toimuvat sportlikku kava. Kell 15 annab moeetenduse Semolen Stuudio, kell 16 pakutakse lastele võimalust võistelda joonistamises ning kell 17 Lego kasutamise oskustes. Lauluväljaku koolilaat on pidulikum 1. septembril, mil lastega tegelevad Kai Ilp, Artur Raidmets ja Erich Krieger.

Linnahalli fuajees avatud koolilaadale pääsemiseks tuleb osta 3-kroonine lapsepilet või 6-kroonine lapsevanema pilet või 10-kroonine perepilet. Vastutasuks saab laadaline külastada Linnahalli kontserdisaali, kus toimuvad kuni 29. augustini iga päev kell 12 ja 16 mitmed etendused.

Täna, homme ja ülehomme on kavas koguperefilmid "Nuhtlus nimega Dennis" ja "Ace Ventura: ürgne kutse". Järgmise nädala neljapäevani vahetavad eelnimetatud välja filmid "Beethoveni kutsikad" ja "Mowgli".

30. augustil ja 1. septembril on kell 12-16 kavas minikontserdid, millel esinevad tantsutrupid Modus ja Palestra, Nõmme lastetsirkus jt. 31. augustil astub kell 12 ja 14 üles showgrupp Vikerkaar teemal "Mängime elukutseid".

Pingelisim programm on Linnahallis tarkusepäeva nädalavahetusel, mil kontsertprogrammile pakub joonistusnurgas lisa Sipsik, kes mängib lastega kooli. Samas saab proovida näomaalinguid, karnevaligrimmi, maske ja muud trikikaupa. Sipsik peab kontserdilaval tordi ja üllatustega ka sünnipäeva.

Kõikidel Linnahalli koolilaada päevadel on talveihalejatel võimalik Jäähallist uisud laenutada ja samasse kunstjääle kella 14-17 uisklema suunduda. Piruette saadab uisumuusika.

Linnahalli koolilaada kaubanduslikus osas on fuajees esindatud lugematu hulk firmasid, mis lisaks koolilastele ka lapsevanematele kaupa pakuvad. Sisseostudele vahelduseks on mitmesuguseid võimalusi kõhtu täita.

EPL