Eesti Rõiva- ja Tekstiililiit (ERTL) korraldab laupäeval liikmesettevõtete lõppeva aasta parimate töötajate tunnustamiseks vastuvõtu, mille raames annab liidu juhatuse esimees ASi Klementi juht Madis Võõras üle aukirjad 39 parimale töötajale kokku 16 ettevõttest.

Autasustatavate hulgas on õmblejaid, juurdelõikajaid, ketrajaid, kangruid ning rõiva- ja tekstiilitööstuse muude põhikutsealade esindajaid. "Päevakangelased tulevad kokku Eesti eri paikadest: Paidest, Paliverest, Tallinnast, Tartust, Narvast, Haapsalust, Pärnust, Vändrast, Paldiskist ja Valgast," märkis ERTLi tegevdirektor Maie Vader.

Vader ütles, et kuna rõiva- ja tekstiililiit on väikese eelarvega mittetulundusühing, siis jääb muud moodi töötajate premeerimine ettevõtete kanda. Vaderi andmetel ettevõttel seda ka teevad.

Statistikaameti andmetel oli kogu töötleva tööstuse keskmine brutopalk selle aasta kolmandas kvartalis 5112 krooni. 50 ja enama töötajaga tekstiiliettevõtetes oli kolmanda kvartali keskmine kuupalk 4327 krooni ja rõivatööstuses 3939 krooni. Tasu võisid statistikaameti andmetel aasta keskmisega võrreldes esimesel juhul suurendada ja teisel juhul vähendada puhkusetasu ja -periood. Kõigi põhitegevusalade Eesti keskmine brutokuupalk oli tänavu kolmandas kvartalis 5300 krooni, mis on 12,9 protsenti suurem kui aasta tagasi.

Tekstiili- ja rõivatööstuse liidu vastuvõtule on kutsutud ka ettevõtete juhid ning ERTLi juhatuse liikmed. Liikmesettevõtete parimate töötajate tunnustamine pidulikus õhkkonnas on Vaderi sõnul kujunemas traditsiooniks, eelmistel aastatel toimus see Tallinna Moepäevade raames.

Eesti Rõiva- ja Tekstiililiit on valdkonna ettevõtjaid esindav mittetulundusühing, kuhu kuulub 81 ettevõtet kokku 13.500 töötajaga. Liidu liikmesettevõtetes valmistatakse umbes 75 protsenti Eestis valmistatavatest rõivastest ja tekstiiltoodetest. Rõiva- ja tekstiilitööstus on Eesti suurima hõivega tööstusharu.