Liisinguturul on Hansapank veel Ühispangast märkimisväärselt ees.

Eesti Ühispanga (EÜP) president Ain Hanschmidt sõnas, et möödunud aastaga võib rahul olla. Ühe põhjusena märkis ta suurt hüpet firmade teenindamises, mahuliselt kasvasid firmalaenud aastaga 16% ning firmadeposiidid 23%. “Meil on firmalaenudes 40 protsendiline turuosa, Hansapangal on 42 protsenti,” sõnas Hanschmidt. “Eraisikute osas on aga meil vaja veel tööd teha.”

“Kui vaadata üldse laenuportfelli kasvu, siis oli see meil suur,” lausus ta. Hanschmidt lisas, et Eestis suudab Ühispank pakkuda Hansapangale konkurentsi, ent Balti riikides tegutseva grupina jäädakse Hansapangale selgelt alla. “Meie eesmärk polegi Hansapangast mööda minna,” sõnas ta. Ehkki panga strateegia on aastani 2005 paika pandud, ei soovi Hanschmidt täpseid plaane avalikustada.

Hansapank Eesti peadirektor Andres Liinat ütles, et kahtlemata on Ühispank Hansapanga suurim konkurent ning seda mitte ainult firmalaenude, vaid ka kõikide muude teenuste puhul. “Samas ei tohiks võrrelda laenude turuosa ilma liisingu turuosata,” sõnas ta.

Mitme pangaga rahaasju ajava Klementi juhatuse esimees Madis Võõras märkis, et nii Ühispank kui ka Hansapank on head. Samas käib suurem osa Klementi rahast läbi Ühispanga. “Sealt käivad läbi firma arved, sealt võtame faktooringu, Ühispank on meie nn käibepank,” rääkis ta. Hansapanka maksab Klementi töötajate palgaarved, samuti on Hansapangalt võetud üks suurem kinnisvaraliising ning mõned autoliisingud.

“Mõlemad on professionaalsed, mõlemaga saab asju ajada, kui meil on vaja mingeid muutusi ette võtta, siis arutame ikka mõlemaga läbi, me pole proovinudki ainult ühele pangale truuks jääda,” sõnas Võõras. Lisaks on Klementil arved ka Sampo pangas ning Nordea pangas.

Tänane Ühispanga aktsionäride üldkoosolek otsustas, et panga suuromanik SEB võtab väikeaktsionäridelt aktsiad üle hinnaga 38 krooni aktsia. SEBile kuulub Eesti Ühispangast 99,37%, seaduse järgi saab suuromanik võtta väikeaktsionäride osalused üle juhul, kui talle kuulub vähemalt 90% aktsiatest ning selle poolt hääletab vähemalt 95% aktsionäridest.