Omaniku pankroti tõttu kuuluvad Klementi aktsiad pankrotivara hulka. Klementi juhatuse esimees Madis Võõras ei osanud öelda, mis aktsiatest edasi saab. “Meil endal selliseid vahendeid pole, et aktsiad tagasi osta,” tunnistas ta. Samas on võimalik, et Klementi, kes lõpetas eelmise majandusaasta igati korraliku 127 miljoni kroonise käibe ning umbes miljoni kroonise kasumiga, leiab oma aktsiatele õige pea uue omaniku.

Pankrot üllatas. Võõras ütles, et emafirma pankrot tuli mõningase üllatusena, kuigi oli teada, et firma siples raskustes. Soome omanik P.T.A. Group OY omas 79 protsenti Klementi aktsiatest ja tema tellimused moodustasid Klementi allhanketöödest umbes 13 protsenti.

Võõras kinnitas, et emafirma pankrot pole nii ränk löök, et ettevõte peaks töötajaid koondama – õige pea on käes suvi ning see võimaldab tootmisplaane ümber teha. Ettevõttes töötab umbes 600 inimest. Emafirmale tehtud allhankest vabanevat tootmismahtu kavatseb Klementi kasutada omatoodangu valmistamiseks.

Firma otsib uusi allhankeid. Samuti plaanib ettevõte leida uusi allhankeid. Klementi vastu tunnevad huvi mitmed Skandinaavia firmad.

Omaniku pankrot vähendab käivet ja kasumit. Seda, kui suur võiks langus olla, ei soovinud Klementi juht kommenteerida.

Soome firma P.T.A. Group OY teatel esitas ettevõte ise pankrotiavalduse. Selle põhjus oli viimase aja suured turumuutused ning seda kaubamärki arendavate uute jaekaubanduskettide agressiivne areng. Sellest tulenevalt kahanes ettevõtte käive eelmisel aastal 15 protsendi võrra, põhjustas kahjumi ning negatiivse kassavoo.