“Inimesed puhkavad uue graafiku järgi juulis, augustis, septembris ning oktoobris. Kõik saavad puhkuse täies mahus kätte,” lausus Klementi juhatuse esimees Madis Võõras. Ta ütles, et tegu on ettevõtte praegusest situatsioonist tingitud ümberkorraldustega, kus kõik töötajad saavad puhkust vaid libiseva graafiku alusel. “Kuna ettevõte vajab hetkel suuremaid tootmisvõimsusi, tegime puhkuse-graafikud ümber,” ütles Võõras.

Tema sõnul võimaldab ettevõte puhkuse vajadusel välja võtta neil töötajatel, kellel on planeeritud välissõidud ning viisa muretsetud.

Võõras tunnistas, et kui Klementi saadaks õmblejad juunis kollektiivpuhkusele, tekiks raskusi puhkuserahade väljamaksmisel. “Olulise tellija ärajäämine annab tunda. Et tagada ettevõtte jätkusuutlikkus, on vaja teha mõned ümberkorraldused.”

Klementi töötajad kurdavad raskete töötingimuste üle. “Töötame nagu orjad, tsehhis pole sisse- ja väljahelistamise võimalustki,” ütles Klementi õmbleja ÄP Online´ile.

Võõrase sõnul käivad praegu läbirääkimised Klementi aktsiapaki müümiseks uuele investorile. Mis ettevõttega tegu on, ei soovinud ta täpsustada.