Maksuamet nõudis Milderile, tema õele Anne Luigele ja Baltika nõukogu esimehele Burgerile kuuluvalt firmalt BML Invest üle miljoni krooni käibemaksu tasumist Tallinna vanalinnas renoveeritud korterite eest, kirjutas Äripäev.

BML Investi äriidee oli aegade algusest peale osta maja, remontida see ja anda rendile, ütles Anne Luik.

Tema sõnul lubab käibemaksuseadus sisendkäibemaksu maha arvata ettevõtluses kasutatavatelt kaupadelt või teenustelt, mida BML Invest ka tegi ja maksuamet aktsepteeris.

Ühel hetkel otsustas maksuamet meelt muuta ja tegi BML-ile ettekirjutuse maksuameti arvates ebaseaduslikult mahaarvatud käibemaksu osas summas 1 073 692 krooni, mille BML tähtajaks tasus. BML leidis, et ettekirjutus on ebaseaduslik ja esitas hagi Tallinna halduskohtusse ning nõudis ettekirjutuse tühistamist ja üle miljoni krooni tagastamist.

Maksuamet lähtus oma nõudmises käibemaksuseadusest, mis ei luba sisendkäibemaksu maha arvata eluaseme ehitamiseks soetatud kaupade ja teenuste pealt.

BML Invest ehitas Tallinna vanalinnas Pikk 18/Pühavaimu 3 majas soetatud mitteeluruumidest välja kolm korterit, mille pealt arvas maha käibemaksu 1,073 miljonit krooni. Korterid renditi välja teistele äriühingutele, kuid maksuameti andmetel on need tegelikult kasutusel eluruumidena.

Maksuameti juriidilise osakonna juhataja Maret Ambur on öelnud, et kohtuasi jätkub teise astme kohtus. BNS