EASi juhatuse esimehe Hanno Tombergi sõnul on Ajujahile esitatud ideede läbimõeldus läinud iga aastaga aina paremaks. "Selleks, et tänavu Ajujahi 100 parima hulka jõuda, oli vaja saavutada kõrgem punktisumma kui näiteks eelmisel aastal. Olen veendunud, et välja valitud 40 idee hulgas on mitmeid elujõulisi ettevõtmisi, mille edust kuuleme juba õige pea," lisas Tomberg.

Staažikas Ajujahi žüriiliige ja SEB äriinnovatsiooni juht Mart Maasik ütles, et sel aastal on valdkondlik laiapõhjalisus suurem kui kunagi varem. "Tänavused ideed on väga mitmekesised ja üsna seinast-seina," ütles Maasik. "Paljud ideed on konkreetse visiooniga ning tiimidel on olemas arusaam, kuhu võiks jõuda. Kahe päeva jooksul on olnud väga huvitavaid ja maailmamuutvaid mõtteid," lisas Mart Maasik.

Juba varasemalt on taganud Ajujahi koostööpartnerite korraldatud erinevate konkursside (Garage48, Tehnohack, Team Lab jt) ja Ajujahi kevadvooru kaudu koha 40 parima hulka 7 ideed: Psühhobuss, Extra Leg, Maalermeistri loodusvärvid, Smart Treadmill, GlamCall, Responso ja DonateIT. Tänavuse hooaja Ajujahi 40 edasipääsenud meeskonna nimed leiab veebilehelt SIIT .

Kahe päeva jooksul ideid hinnanud žüriisse kuulusid Mart Maasik, Anu Puusaag, Mart Einpalu, Rauno Klettenberg, Peeter Kutman, Aleksander Tõnisson, Martin Gorosko, Eva Leemet, Juta Kuhlberg, Andrus Aljas, Siim Espenberg, Krista Kink, Mariel Akkermann, Anneli Lepp.