Nõusolek on tingimuslik ja rakendub juhul, kui Euroopa Komisjon ja teised institutsioonid kinnitavad Kreekale seatud eeltingimuste täitmist, teatas riigikogu pressiteenistus.

ELAK toetas ka Kreekale Euroopa Liidu eelarve tagatisel toimiva Euroopa finantsstabiilsuse mehhanismi lühiajalise laenu andmist seitsme miljardi euro ulatuses eeltingimuste täitmisel. Laenu lisatagatisteks kasutatakse eurosüsteemi väärtpaberiprogrammi Kreeka võlakirjade tulu, mille euroala riigid on 2014. aastal kandnud Euroopa stabiilsusmehhanismi eriarvele.

„Kreeka euroalast lahkumine ei ole lahendus, see tähendaks sadadesse miljonitesse ulatuvat kahju ja võib viia Euroopa ulatuslikku kriisi. Ka võla mahakirjutamine ei oleks lahendus. Ainuke võimalus on nõuda Kreekalt reformide jätkamist ja toetada riiki laenuandmise kaudu,“ ütles Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling.

Palling lisas, et läbirääkimistega ei teki Eestile varalisi kohustusi. Kui nende tulemusel valmib vastastikuse mõistmise memorandum, siis selle heakskiitmiseks on vaja riigikogu täiskogu toetust.

ESM-i juhatajate nõukogu arutab läbirääkimiste alustamisega seonduvat oma tänasel istungil, kus Eestit esindab rahandusminister Sven Sester. Läbirääkimiste eesmärk on määrata vastastikuse mõistmise memorandumis kindlaks need finantsabiga seotud tingimused, mida Kreeka stabiilsustoetuse saamiseks peab täitma.

ELAK-i istungil osalesid peaminister Taavi Rõivas, rahandusminister Sven Sester ja Eesti Panga president Ardo Hansson.