Taani Tivoli International ASi asepresident Mads Vaczy Kragh ütles, et ettevõte loodab Tallinnas kiirematele lahendustele kui seda on kohtuprotsessi lõpu ootamine. “Asjad on küllalt kaugele arenenud ka Poolas ning samuti on meil teisigi väga olulisi projekte mujal pooleli. Seega pole Tallinna võimalused enam nii suured kui enne.”

Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul on ta suheldes Tivoli Internationali esindajatega senini aru saanud, et Tivolil on kindel huvi tulla Tallinnasse. “Pole kuulnud sellest, et nad oleks kusagil teises riigis asja sajaprotsendiliselt ära otsustanud,” tõdes ta.

Samas sõltub Teniste hinnangul maailmakuulsa lõbustuspargi tulek Tallinnasse siiski paljuski linna poolt Tivolile pakutud Skoone bastioni maade ümber käivast kohtuvaidlusest. Järgmine istung ses asjas toimub ringkonnakohtus 1. aprillil, sest vaidluspooled pole senini kohtuvälisele kokkuleppele jõudnud.

Kuna Tallinn on sõlminud Taani Tivoli esindajatega heade kavatsuste leppe 1,5 miljardi krooni investeerimiseks vanalinna äärde lõbustuspargi ehitamiseks, soovis linn taanlaste poolt välja valitud krunti koormava rendilepingu tühistada. Skoone bastioni rentnik on tulundusühing Mahyd & Skone. Esimese astme kohtus linn kaotas, kuna rendileping tunnistati õigeks.

Viimati andis veebruari lõpus Tallinna ringkonnakohus linnale ja Skoone bastioni vaidlusaluse rendilepingu alusel haldavale Mahyd & Skonele aega kokkuleppele jõuda 1. aprillini. Nii Kairi Teniste kui ka Mahyd & Skonet esindav vandeadvokaat Viktor Kaasik ei soovinud täna kohtuvaidlusega seonduvat kommenteerida.

Tivoli Internationali siinne esindaja, konsultatsioonifirma TP Grupp nõunik Anne Luik ütles, et ei taha spekuleerida Tivoli edasiste sammude suhtes, kui ringkonnakohtu otsus osutub Tallinnale ning seega ka Tivolile ebasoodsaks. Ta lausus, et linnal oleks võimalus veel edasi kaevata.

Luik ütles lähemalt täpsustamata, et Tivoli International tegi Mahyd & Skonele kokkulepet otsides rahalise pakkumise, kuid viimane ei võtnud seda vastu.