Põllumeeste hinnangul on viimane aeg ärgata ja märgata, mis on juhtunud ja juhtumas Eesti põllumajanduses ning maaelus, teatas Eesti Põllumeeste Keskliit.

„Meie kõikide eesmärgiks on, et elu Eesti erinevates piirkondades säiliks ja areneks. Kui säilivad töökohad maal, siis jäävad alles ka koolid ning maaelanikele saab pakkuda teisi eluks vajalikke teenuseid,“ selgitab Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo.

"Põllumajandus on jätkuvalt maaelu selgroog, mistõttu mõjutavad arengud põllumajandus- ja toidutootmises väga otseselt maapiirkondi," lisas ta.

„Oleme justkui märkamatult viimase paari aastaga kaotanud kümnendiku Eesti piimakarjast ja veerandi kodumaisest seakasvatusest, millel on paratamatult tõsine ja pikaajaline mõju eestimaalaste toidulauale ja Eesti maapiirkondadele,“ rõhutas aktsiooni eel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

"Jätkuvalt on vaja teha jõupingutusi tekkinud olukorra leevendamiseks, samas on ka oluline, et suudaksime praeguse kriisi kahetsusväärsetest kogemustest õppida ja olla paremini valmis järgmisteks tagasilöökideks," lisa ta.

Eesti Põllumeeste Keskliit kutsub kõiki linna- ja maainimesi ning Eesti toidu sõpru esmaspäeval, 12. septembril kell13-15 kaasa elama ja kaasa mõtlema Tallinnas Riigikogu hoone ees toimuvale põllumeeste aktsioonile „(M)ärkamine!“

Põllumehed meenutavad, et Eesti rahva ja põllumajanduse suurkuju Carl Robert Jakobsoni sulest ilmus rohkem kui 150 aastat tagasi ajatu mõte: „See rahvas üksi võib oma vabaduse peale julge olla, kellel liha ja leib omaenese päralt on.“

Galerii mullusest põllumeeste meeleavaldusest Toompeal: