„Digitaalsete tehnoloogiate kasutuselevõtt eeldab selget pilti hetkeolukorrast. Soovime anda ettevõtjale ülevaate, milliseid tema tootmisprotsesse oleks võimalik muuta tõhusamaks ja kui palju tulu sellest tõuseks,“ kommenteeris ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

„Eesti ekspordist üle 70 protsendi annab just tööstuse toodang, mistõttu suuname toetuse esmalt just töösturitele,“ lisas minister.

Digitaalsete tehnoloogiate kasutuselevõtt on osa suuremast tööstuspoliitikast, mille teiseks oluliseks pooleks on tootearenduse ja teadusmahuka ettevõtluse toetamine. „Mida paremaid tooteid suudame luua, seda paremini läheb meie ekspordil tervikuna,“ rääkis Tammist.

Toetuse välja töötamiseks viidi läbi pilootprojekt, milles osalenud ettevõtte Radius Machining juhi Veljo Konnimoisa sõnul sobis EASi digidiagnostika nende ettevõtte vajadustele nagu rusikas silmaauku. „Tänu diagnostikale saime selge ülevaate, milliste küsimustega tuleks kõige esimesena tegeleda. Oleme ise teadlikumad, missuguseid nõudmisi esitada, et leida tarkvaralahendused, mis vastavad just meie plaanidele ja ootustele.“

„Enne diagnostikat olime digitaliseerituse poolest juba päris edasijõudnud tasemel, aga kindlasti soovitan programmis osaleda ka neil, kelle tootmisplaanid on veel kaustikutes kirjas. Digitaliseerimine aitas meil panna kommunikatsioon toimima, töötajad kiiremini ja efektiivsemalt infot vahetama,“ rääkis Konnimois.

Programmi maht on 4,2 miljonit kolmeks aastaks ja ettevõtjatel on võimalik valida endale sobiv ekspert nii Eestist kui välismaalt.