Kuigi Holm Banki tegevjuht Rauno Klettenberg on varasemalt öelnud, et pank soovib ennekõike keskenduda koduturule, põhjendab panga tegevjuht värsket sammu sooviga muuta raha kaasamist paindlikumaks ning vähendada sõltuvust üksnes Eesti turust.

„Oleme täna kohalike hoiustega piisavalt kapitaliseeritud, kuid soovime muuta oma kapitalibaasi mitmekülgsemaks ning olla kindlad, et suudame kasvavatele laenumahtudele kiirelt reageerida,“ rääkis Klettenberg. Seetõttu sõlmitigi lepingu hoiuseplatvormiga Raisin, mille kaudu on Holm Bankil võimalik kaasata kapitali kiirelt ja konkurentsivõimelise hoiuseintressiga ka Lääne-Euroopa suurtelt turgudelt.

Tema usub, et hoiustamine Holm Bankis on Saksamaa ja Austria klientidele atraktiivne lahendus. „Eesti riigil ja Holm Bankil on Raisini platvormil väga hea reiting, mis tähendab, et hoiustajad usaldavad meid. Pakume Saksamaa ja Austria hoiustajatele Eesti tasemest mõnevõrra madalamat hoiuseintressi,“ lisas Klettenberg.

Tema sõnul sai oktoobris läbi kampaania, mille raames pakkus pank Eestis kõigile tähtajalistele hoiustele turu kõrgeimat, 2,5% intressimäära. Edaspidi on hoiuse intressimäärad diferentseeritud perioodide lõikes.

Pikaajalisele hoiusele hoiuperioodiga 5 aastat pakub Holm Bank endiselt 2,5% intressimäära, lühemate hoiuperioodide intressid on küll sellest tasemest mõnevõrra madalamad, kuid jätkuvalt oluliselt kõrgemad tasemest, mida pakuvad Eesti suurpangad.

„Meil on väga hea meel, et selle kampaania käigus liitus meiega tuhandeid hoiustajaid üle Eesti. Personaalset teenindust hindavad kodumaised kliendid on nii täna kui ka tulevikus meie äri keskmes. Raisini vahendusel välisturgudelt kaasatavad hoiused saavad olema pigem täiendav võimalus kiirelt kasvava laenumahu rahastamiseks,“ sõnas Holm Banki juht.

Holm Bank on esimene krediidiasutus Eestis, millele on tegevusloa andnud Euroopa Keskpank. Pangana on Holm Banki hoiused koos intressidega kliendi kohta kuni 100 000 euro ulatuses riiklikult tagatud.

Eesti kapitalil põhineva Haapsalu perepanga Holm Bank eelkäijaks on Liisi järelmaksu pakkuv 24aastase ajalooga Koduliising AS, millel on 1100 partnerit enam kui 2000 müügikohaga ning läbi aegade üle 350 000 kliendi.