“See kõik mõjutab kindlasti ka meie klientide lennugraafikuid, mida Xfly teenindab,” ütles Uibo. “Praegu on veel vara öelda, et millises mahus see vähenemine toimub, kuid probleem on selgelt olemas ja sellega me ka tegeleme.”

Xfly suurtellija SAS teatas täna, et seoses viirusepuhangu ümber valitseva ebaselgusega ei saa nad enam kinni pidada mullu detsembris avalikustatud 2020. aasta eesmärkidest. Skandinaavia lennukompanii teatas, et seoses väiksema nõudlusega püüab SAS vähendada lähikuudel lühilende. Ettevõte läks kulude kokkuhoiule.

See tähendab, et lennukulud nagu kütusekulu, lennujaama ja muud maksud tulevad vähema lendamise tõttu väiksemad. Lisaks kärbitakse personalikulusid, uusi töötajaid ei palgata ning kõik mittekriitilise tähtsusega projektid külmutatakse. Ettevõte ei välista ka ajutisi koondamisi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!