“Meil on alus arvata, et keskuse töötajad on kokku puutunud inimestega, kellel on tuvastatud koroonaviirus,” ütles haldusjuht Raigo Pilt. Tema sõnul aga praeguseni tööl käinutel viirust tuvastatud ei ole. Tema jaoks on oluline, et viirus ei leviks. Samuti andis linnapea tungiva soovituse, millest lähtudes keskus ka suleti.

Samuti otsustati Kagukeskus sulgeda seepärast, et inimesed ei tuleks sinna üheskoos aega veetma. “Lapsed käivad istuvad ja veedavad aega. Rahvast ei ole ja istujate pärast pole mõtet uksi lahti hoida,” ütles Pilt.

Praeguse seisuga plaanivad nad kolme päeva jooksul desinfitseerida ära kõik keskuse üldruumid. “Poode me ise ei puhasta, aga terviseameti sõnul peaksid kolme päeva jooksul olema needki pinnad bakteritest vabad,” lisas ta. Praegu pole veel lõpuni teada, kas kauplus avatakse kolme päeva pärast või on see külalistele suletud kauem. Kagukeskuses saab praegu kasutada vaid Itella smartposti.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!