„Teavitame, et seoses kriisiga soovime hoida meie töötajaid ja külalisi ning vastu on võetud otsus sulgeda Vapiano restoranide uksed. Peatame teenuse pakkumise ka läbi kullerteenuste,” ütles Vapiano Eesti täna hommikul klientidele saadetud teates.

Kõik Vapiano restoranid on suletud alates 15. märtsist. „Lähtume meetmetest riigis ja anname koheselt teada, kui saame uksed taas avada,” ütles ettevõte. Restorani kinnitusel ei lase nad värskel ja kehtiva säilivusajaga toorainel raisku minna. „Teeme koostööd Toidupangaga, et toit jõuaks nendeni, kes seda kõige enam vajavad,” märkis ettevõte.

Eile jagas Vapiano Eesti ka sotsiaalmeedias pilte sellest, kuidas ettevõte on pärast restoranide sulgemist võtnud ühendust Toidupangaga. „Hästi abivalmis meeskond oligi juba loetud tundidega uksel ja toidumoon abivajajatele üle antud,” märkis ettevõte, kes kutsub ta teisi restorane varutud toitu mitte raisku laskma ning Toidupangale annetama.

Esimene Vapiano restoran avati Tallinnas 2008. aasta kevadel. Vapiano restoranid teenisid 2018. aastal piirkonnas üle 12 miljoni euro. Möödunud sügisest kuuluvad Vapiano restoranid Baltikumis ja Soomes suurärimees Margus Linnamäele.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!