Erinevad investeerimispangad ning analüüsikeskused prognoosivad, et maailma suurima majanduse sisemajanduse kogutoodang (SKT) väheneb koroonaviiruse pandeemia tõttu 20-50%. 14 aastat USAs elanud Helsingi ülikooli majandusajaloo professor Jari Eloranta arvab, et need hinnangud on ülepaisutatud. Ta usub, et algselt saab kukkumine küll olema sügav, kuid sellele järgneb tõus ning pendli liikumine mahendab kokkuvõttes selle aasta numbreid.
On neid, kes arvavad, et prognoosid ei ole üle paisutatud ning kiiret taastumist ei tule. Nende seas Rootsi suurtööstur Jacob Wallenberg, kes hoiatas Briti majanduslehe Financial Times vahendusel, et poliitikud peavad ohustatuid ja kaitsma, kuid ei tohi unustada viiruse piiramiseks kasutusele võetud meetmete mõju ettevõtetele. „Taastumist ei tule. Tulevad sotsiaalsed rahutused. Tuleb vägivald," lausus ta

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!