„Saaremaa valla haldusterritooriumil COVID-19 leviku tõkestamise ja sellega seonduvate sündmuste lahendamise komisjon (edaspidi komisjon) pöördub Vabariigi Valitsuse poole ja palub Vabariigi Valitsuse tuge sellele, et Saaremaal tegutsevatele ettevõtjatele, eelkõige toiduainetööstusele, võimaldatakse käibekrediiti,” kirjutas Saaremaa vallavanem Madis Kallas 16. märtsil peaminister Jüri Ratasele saadetud kirjas.

Kaks päeva hiljem, 18. märtsil saatis peaministrile samasisulise kirja ka Saaremaa vallavolikogu esimees Tiiu Aro. „Seonduvalt eriolukorra kehtestamisega COVID-19 leviku piiramiseks, on kehtestatud liikumispiirang Saare maakonda ja maakonnast välja liikumisele. Antud liikumispiirangud ja eriolukord tervikuna on põhjustanud juba täna olulise majandusliku kahju Saare maakonna ettevõtjatele,” sõnas ta.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!