Salvesti tegevjuhi Triin Kõrgmaa sõnul suurenes nõudlus eriolukorra väljakuulutamise järel mitmekordselt, kuna inimeste varud ei olnud suured ja tekkis valeillusioon nagu toit saaks otsa, vahendas eilne „Aktuaalne kaamera”. Ka jäi eriolukorra väljakuulutamine palgapäevade lähedale, kui inimestel oli ka raha vabalt käes.

Kõrgmaa sõnul tegeleb purgitoitude tootja nüüd oma laovarude taastamisega. Seejuures on kõige kriitilisemaks tooteks kurk, mis valmib alles suve teises pooles. „Jah, jaekaubanduses on sel nädalal tegeletud veel laovarude taastamisega, tegelikkuses on see müügi kasv jäänud tavapärasele märtsi tasemele,” sõnas Salvesti tegevjuht.

Ta märkis, et nõudlus on hakanud vähenema nii sellepärast, et inimestel on nüüd suuremad varud kodus olemas, teiselt poolt ka sellepärast, et käes on kuu lõpp, kus inimestel tavaliselt ka raha otsa saab.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!