Ärileht kirjutas laupäeval, kuidas Saaremaa vald pöördus juba 16. märtsil valitsuse poole palvega aidata nende raskustesse sattunud ettevõtteid käibekrediidiga, kuid veel eelmise nädala lõpuks ei olnud nad sellele pöördumisele vastust saanud. Ka Ärilehel ei olnud võimalik reedeks sellele küsimusele ministeeriumist vastust saada.

Tänaseks on aga rahandusministeerium selles küsimuses seisukoha kujundanud. „Valitsuse tasandil on ettevõtete toetamiseks kaalumisel erinevad lahendused. Eesti ettevõtetele toimub oludest tingitud majandusmõjude leevendamine eelkõige läbi Kredexi. 3. aprillist saab sealt hakata taotlema ka erakorralist laenu ehk käibekapitalilaenu,” ütles Siiri Suutre ministeeriumi kommunikatsiooniosakonnast.

Lisaks on väljatöötamisel meetmed läbi Maaelu Edendamise Sihtasustuse (MES). Põllumajandusega seotud ja maaettevõtted saavad sealt küsida käendust, käibelaenu või maakapitali. „Esmalt aga soovitame ettevõttel pöörduda oma kodupanga poole ja paluda uut laenu või olemasoleva laenu tagasimaksegraafiku leevendamist,” ütles Suutre. Tema sõnul on pangad väljendanud rahandusministeeriumile valmisolekut võimaldada kriisist mõjutatud ettevõtjatele ka maksepuhkusi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!