USA annab lennufirmadele 25 miljardit dollarit abi, millest osa on mõeldud nende palgatoetuseks. Suured lennukompaniid maksaksid abisummast tagasi umbes 30%, väikesed lennufirmad ei pea riigile kapitaliosalusi andma.


Abisaamise eelduste kohaselt ei tohi lennukompaniid enne 30. septembrit töötajaid lahti lasta ega muuta ametiühingutega sõlmitud kollektiivlepinguid. Samuti ei tohi abisaajad tuleva aasta septembrini osta tagasi oma aktsiaid ega maksta dividende. 


Eelmise suure finantskriisi ajal läksid keskpankade abistamise põhiaur ja maksumaksja raha finantssektorile, eriti pangandusele. Tekkis õigustatud küsimus, kas peabki olema nii, et privatiseerime kasumid ja natsionaliseerime kahjumid. Rahva viha koondus pangajuhtide suurte töötasude vastu ega sallitud muljet, nagu päästetaks aktsionäre, kes päästmise pealt teenisid. 

Kui küsida, mis oleks olnud alternatiiv – kas lasta kapitalismil toimida ning hävitada konkurentsivõimetud pangad ja ettevõtted –, siis selle potentsiaalsed tagajärjed võinuks meenutada ülehelikiirusel kiviaega tagasipöördumist. 

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!