Täna tõusis nafta maikuu lepingute hind 39,28 dollari võrra barrelist, 1,65 dollarini. Tähelepanu on juba siirdumas juunikuu lepingule, mille hind tõusis täna 1,04 dollari võrra 21,47 dollarini. Üheks kukkumise põhjuseks on kauplejate aktiivsuse kandumine juba järgmise ehk juunikuu naftafutuurile. 
Futuur on tehing ja väärtpaber, mille puhul on lepingupooltel kohustus osta või müüa kindlat alusvara varem kokkulepitud ajal, hinnaga ja kohas. See toob kaasa vajaduse maikuu leping sulgeda ja kasumi või kahjum välja võtta. Et varsti lõppevat lepingut osta ei taheta, sellest ka suured hinnaliikumised. Tavaliselt on mistahes futuuri puhul kõige aktiivsem ehk suurima mahu ja aktiivsusega lähim leping.

Kui tõenäoline aga on, et tanklaomanikud hakkavad tekkinud olukorra mõjul kütuse ostjale peale maksma?

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!