Lennujaama aktsiakapitali suurendatakse 49,91 miljoni euro võrra ning samuti jääb ettevõtte käsutusse eelmise majandusaasta eest riigile laekuma pidanud 4,51 miljoni euro mahus dividend, kirjutab Läti Delfi.

See raha peaks tagama, et lennujaam suudab Covid-19 põhjustatud kriisi üle elada.

Eelmine aasta oli Riia lennujaamale ajalooliselt parim. Lennujaam teenindas 7,8 miljoni reisijat. Läti valitsuse otsus rahvusvaheline lennuliiklus peatada on lennujaama otseselt mõjutanud ning ettevõtte majandustegevus on praktiliselt täielikult peatunud.
Eelmise aasta sama ajaga võrreldes vähenes reisijate arv aprilli esimeses pooles 99,9%.
Kuna koroonaviirusest põhjustatud kriisi ulatus ja selle täielikud majanduslikud mõjud on seni teadmata, on ettevõtte juhtkond koostanud mitmeid majandusmudeleid ning stsenaariume, milles on arendatud selgeid kokkuhoiuplaane, seda nii tegevuskulude kui arendusprojektide osas.

Ettevõtte aktsiakapitali suurendamine tagab lennujaama operatiivse juhtimise kriisiaja ning kõige olulisemate investeeringute jätkumise, märkis transpordiminister Tālis Linkaits.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!