Saksamaa konstitutsioonikohus Karlsruhes teeb homme teatavaks otsuse, kas Euroopa Keskpanga 2015. aastal alustatud avaliku sektori toetusprogramm, mille raames osteti euroala valitsuste võlakirju, vastab Saksamaa seadustele, vahendab populaarne USA investorite kanal CNBC.

Analüütikud ei oota, et kohus programmi ebaseaduslikuks kuulutab, kuid otsus võib seada Euroopa Keskpanga tegevusele piiranguid.

„On risk, et kohus seab Euroopa Keskpanga võlakirjade ostule teatud tingimused, mis muudavad keskpanga jaoks selle tööriista kasutamise keerukamaks ja vähem efektiivseks,“ lausus Berenbergi peaökonomist Holger Schmieding.

2015. aasta varaostuprogramm lõppes 2018. aastal, kuid sellega taasalustati eelmise aasta novembris.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!