Otsus ränne Soome ja Eesti vahel avada tuli Soome siseministri Maria Ohisalu sõnul suuresti põhjusest, et paljud eestlased tegid valiku veeta eriolukord Soomes, seda eriti töölistel põhjustel. Mis aga saab inimestest, kes Soome vahel muudel põhjustel reisima peavad, on jäänud ebaselgeks ka Tallinkile.

"Ootame edasisi juhiseid Soome valitsuselt turismireiside osas," ütles Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link teisipäeva hommikul ERR-ile. Tema kinnitusel valmistub Eesti laevafirma praeguse seisuga võimaluseks, et piletimüük võib olla 14. maist avatud ka turismireisideks.

Samuti arutab Lingi sõnul Tallink isikukaitsevahendite ja muude meetmete rakendamist erinevate sadamatega, kuid ka selles osas pole veel täpsete otsusteni jõutud.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!