Eelmisel nädalal esitas töötukassale kollektiivse koondamise teate viis ettevõtet, kokku 317 koondatud töötajaga. Nende seas on kolm suurt hotelli, automüüja ja edukas finantsettevõte. Ärileht küsis kolmelt neist, mida kriis neile teinud on ning millisena näevad nad oma tulevikku.

Ärileht sai Meriton Hotels ASi juhtidega kokku täna, vahetult enne seda, kui nad läksid töötajate ette, et rääkida kokku 68 inimese koondamisest. Töötukassale teatasid nad kollektiivsest koondamisest eelmisel nädalal. Vestlesime kesklinnas asuva ühe Tallinna suurima hotelli tühjas restoraniosas hotelli tegevjuhi Pieter Liebenbergi ja juhatuse esimehe Peedu Zeigeriga.

Milline on hotellide tulevik ja mida nad vajaks? Miks koondab enam kui 30 inimest edukas ja kasvav finantsettevõte? Automüügiturg on samuti räsida saanud ning üks keerulise aja ohver peab head aega ütlema kümnetele töötajatele.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!