„Niipalju siis Eesti e-riigist... peale kuuajalisi lubadusi ja 4-päevast eelreklaami, et ettevõtlus-ja turismitoetusi hakatakse vastu võtma 11. mai hommikul kell 9. Kell 9.12 süsteemi ikka veel
sisse logida ei õnnestunud,“ kirjutas Ärilehele üks pahane taotleja.

Eriti pahaseks teeb ettevõtjaid teadmine, et toetusi jagatakse põhimõttel kes ees, see mees ja nüüd ei ole võimalik taotlust esitada.

EASi kodulehel tunnistatakse probleemi: suure koormuse tõttu on taotluste esitamine EASi e-keskkonnas ajutiselt häiritud.
EAS palub taotluse esitada meilitsi aadressil: taotlus@eas.ee.

EAS vabandab kõikide ettevõtjate ees, kelle taotluse esitamisel esines tehniline tõrge.

"Vastavalt valitsuse kinnitatud määrustele menetletakse taotlusi esitamise järjekorras. EAS tagab, et seda nõuet järgitakse nii iseteeninduskeskkonnas kui ka e-postiga saadetud taotluste puhul," teatas EAS.

Turismimeetmest toetatakse 25 miljoni euroga majutus- ja toitlustusettevõtjaid, reisiettevõtjaid, turismiteenuse pakkujaid ja atraktsioone. 10 miljonit euroga toetatakse mikro- ja väikeettevõtteid ning FIEsid kriisikahjude kompenseerimisel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!