Luminori krediiditoodete juhi Heiki Raadiku sõnul on kõige enam laenudele maksepuhkust küsinud need kliendid, kes töötavad või töötasid neis sektorides, mida koroonaviiruse levik kõige enam mõjutas ehk toitlustus, turism, transport, meelelahutus, sport, kultuur ja iluteenused.

Peamine ehk 70% juhtudel oli maksepuhkuse küsimise põhjus inimeste töötasu vähenemine ning vaid 13% juhtudel töökaotus. 17% juhtudel pole olnud kindlat põhjust ning inimesed on maksepuhkuse võtnud igaks juhuks.

Maksepuhkuse võtnud inimeste keskmine kodulaenu jääk on 68 000 eurot ning keskmine laenu tagasimaksmise periood 16 aastat. Maksepuhkust on küsinud kõige rohkem need kliendid, kes on sõlminud laenulepingu 2008. ja 2016. aastal.

„Paljud maksepuhkust küsinud kliendid ei olnud selliseks olukorraks valmis. See tähendab, et neil praktiliselt puudusid igasugused säästud,“ ütles Raadik ja lisas, et pea 70% maksepuhkust küsinud inimestest oli sel hetkel kontol vähem kui 500 eurot.

Raadik märkis, et kindlasti peaksid inimesed juba varakult probleemide korral panga poole pöörduma. „Praegusel juhul on võimalik maksepuhkust taotleda 12 kuuks ning seejuures nende muid laenutingimusi ei muudeta. Vajadusel tuleks seda võimalust kindlasti kasutada,“ rõhutas Luminori krediiditoodete juht.

Ka märtsis läbi viidud uuringust, mis Luminor tellis, tuli välja, et veerand Eesti inimestest peaksid oma säästudega vastu vaid kuni ühe kuu ning 30% inimestest peaksid vastu kuni kaks kuud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!