„Elektri- ja internetiside varustuskindluse tagamine on pärast 2019. aastal Kagu-Eestit räsinud sügistormi teravalt kõne alla tulnud,” märgib Tiit Toots. Võrumaa ettevõtlusvaldkonna ning kolmanda ja avaliku sektori koostööd koordineeriva SA Võrumaa Arenduskeskus juhatuse liige Toots saatis eile kirja valitsusele, mitmele ministeeriumile ja parlamendi komisjonile.

Ta juhib tähelepanu Eesti elektritööde ettevõtjate liidu hinnangule, et elektritööde maht, sh elektripaigaldiste käidutööde tellimused on märgatavalt vähenenud. See on halvendanud süsteemi varustuskindlust ja mõjutab elektriohutust.

Elektrilevi ei kinnita eelarve vähenemist ega seda, et nad vajaksid praegu lisaraha. „Koos võrgu uuendamise ja hooldustöödega on Elektrilevi 2020. aasta ehitus- ja hooldustööde eelarve suurusjärgus 110 miljonit eurot,” ütleb võrguettevõtte juhatuse liige Andres Tõnissaar.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!