„Nakatumisarvude kasv annab põhjust kaaluda kaugtöö jätkamist nendel töökohtadel, kus see on võimalik. Palusin täna kaugtöösoovituse uuendamist ja asja juurde naastakse peagi,” kirjutas Pekonen, vahendab Yle Uutiset.

Soome valitsuse kaugtöösoovituse kehtivus lõppes alles 1. augustil. Soome Tervise ja Heaolu Instituut (THL) teatas eile 29 uuest nakatumisjuhtumist, mida oli selgelt rohkem kui eelmistel päevadel.

Soome Ettevõtjate Keskliidu (EK) juht Ilkka Oksala ei toeta kaugtöösoovituse juurde naasmist.

Oksala sõnul on üldine soov olnud, et saaks töökohtadele naasta ja et kaugtööd ei peaks tegema samas mahus kui kevadel.

„Mitte samamoodi kui enne koroonat, vaid paindlikumalt ja loomulikult koroonaolukorra arengut arvesse võttes,” ütles Oksala.

Oksala sõnul on kaugtöö juures see oht, et paljud ideed jäävad sündimata ja tehingud sõlmimata, kui tööasjus ei saa füüsiliselt kohtuda.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!