Teise kvartali puhaskahjumiks kujunes 4,9 miljonit eurot. Läinud aata teises kvartalis teenis ettevõte 3,6 miljoni eurose puhaskasumi.

Ettevõte hoiatas ühtlasi, et kolmanda kvartali tulemused tulevad COVID-19 tõttu läinud aasta samast kvartalist oluliselt viletsamad. Kolmas kvartal on laevanduskompaniidele põhiline kasumiteenimise kvartal. Ettevõte muutis kogu selle aasta prognoosi. Selleks aastaks prognoositakse nüüd aastakahjumit. Varasema prognoosi alusel ootas Viking Line sellelt aastalt kasumit.

Viking Line reageeris kriisile kiiresti. Teises kvartalis vähenesid palga- ja muud tööjõukulud. Soomes saadeti suur osa töötajatest sundpuhkusele. Ettevõte kasutas ka Eesti ja Rootsi riigi poolt võimaldatud tööjõukulude kandmist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!