Petersoni sõnul võib kitsamale osale turismisektorist plaanitav meede maksma minna 20 miljonit eurot.

"Käisime läbi kõik versioonid, kuidas seda sektorit üldse saab aidata ja mis võiks olla selle aitamise eesmärk," rääkis Peterson Vikerraadio saates "Uudis+".

Arutelu all olid ka vautšerid ja otsetoetused, mis otseselt töötukassa valdkonda ei kuulu. "Vähemasti tööandjate ja ametiühingute vaade oli see, et võib-olla palgatoetus oleks praegusel hetkel kõige täpsem, justnimelt sel eesmärgil, et meil oleks sektor, mis suudaks kevadel hooajal taastekitada neid töökohti, mis praegusel hetkel on mõeldud kaduma," sõnas Peterson.

"Loomulikult ei ole see ainult HoReCa, vaid rahvusvaheline reisiliiklus ja veel mõned külgnevad alad. Et oleks täpselt sihitud," lisas ta.

Valitsus koguneb seda teemat arutama neljapäeval. "Meil peavad olema kõik kolm osapoolt sisuliselt laua taga ja veendunud, et see mida me teeme, on õige ja seetõttu neil päevil saadame visandi eesmärkide ja võimalike versioonidega," ütles ta.

Petersoni sõnul on töötukassal kevadistest meetmetest üle jäänud väike varu, millest saaks meetme rakendamiseks kasutada.

Loe pikemalt ERRist.