Kuna valitsuse kehtestatud maksejõuetuste moratoorium on lõppenud, võivad ettevõtete maksejõuetused kasvada tuleva aasta märtsiks 35 protsenti ja jõuda enam kui 6000-ni kvartalis, prognoosis keskpank. Sellist maksejõuetuste taset pole nähtud pärast 2013. aastat, kirjutab Reuters.

Maksejõuetused peaksid kasvama teenuste ja ehitussektorist järsemalt tööstuses. Turismimõõna mõju pankadele pole võrreldav kinnisvara ja ehituse mõjuga, kuna esimene moodustab vaid kaks protsenti pankade laenuportfellist, seevastu kui kinnisvara seonduva osa on 23 protsenti.

Koroonaviiruse võib mõjutada aastaid kestnud Saksamaa kinnisvarabuumi.

„Tööpuuduse kasv ja perede maksejõuetused võivad kaasa tuua eluasemelaenude halvaks mineku," teatas Bundesbank. „Ettevõtete maksejõuetuse kasv ja kontoripindade nõudluse muutus võivad avaldada negatiivset mõju ärikinnisvaraturule."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!