Läinud nädalal kasvas WC-paberi müük kahekordseks, desinfektsioonivahendite müük kasvas kolmveerandi võrra ja seebi müük kahe kolmandiku võrra. Ka riisi- ja jahumüük kasvasid oluliselt.

YouGov küsitluse kohaselt plaanivad kümme protsenti sakslastest osta kokku kahe nädala varu WC-paberit, pastat ning muid toidu- ja tarbekaupu.

Kui aprillis said poodides kaubad lettidelt otsa, siis seekord on poeketid paremini valmis.

Saksamaa põllumajandusminister Julia Klöckner ütles, et paanikaostudeks pole põhjust.

"Varujad ei käitu üksnes ebaloogiliselt, kuid nad näitavad ka solidaarsuse puudumist," ütles ta FAZ-le. "Kui kõik ostaksid tavapäraselt, ei ähvarda meid tühjad poeriiulid."

Koroonaviiruse esimestel kuudel levis WC-paberi puudus kulutulena, sest Jaapanis, Austraalias ja USAs osteti poed tühjaks.

Ka Belgias on koroonaviiruse tõttu tagasi kokkuostumaania, kirjutab The Brussels Times. Inimesed ostavad rohkem WC-paberit, külmutatud toitu ja kaua säilivaid toiduaineid, selgus Radio 1 küsitlusest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!