Ta märgib, et osa inimesi kardab rahas kaotada. On neidki, kes mõtlevad selle peale, et tahavad olla tööandjale meele järgi. "Oodatakse, et tööandja kiidab, et ponnistan, kuigi olen haige."

Asutuse infoliinile on isegi helistatud ja uuritud, kas tööandjal on üldse õigus sundida koju jääma.

Miidla-Vanatalu kinnitusel üldjuhul tööandjad mõtlevad selle peale, kuidas vältida töökeskkonnas koroonaviiruse levikut (näiteks isikukaitsevahendid). On neidki, kes hüvitavad töötajatele tasu juba esimesest haiguspäevast.

Paraku on neidki juhtumeid, kus inimene tuleb välismaalt ning ei lähegi testima, mõeldes, et sümptomeid ju pole. Hiljem selgub, et ta on siiski haigestunud ja selle ka töökaaslastele edasi andnud.

Miidla-Vanatalu räägib, et tööandjatel on õigus nõuda töötajatelt infot välismaal käikude kohta. Kätt ette reisimisele tööandja panna ei saa.

Video lõpuosas on juttu ka kaugtööst ja miks tööinspektsioon selle rakendamist praegustes oludes soovitab.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!