Kui Tallinna vanalinnas veidi ringi vaadata, võib märgata äride suletud uksi. Koroonaviiruse mõjud turismimajandusele, hotellidele ja toitlustusele on selged.

"Täna oleme veel kuidagi lahti ennast suutnud hoida, aga ma arvan, et selles sektoris, restoranide ja baaride sektoris pole ühtegi ettevõtjat, kellel natukegi rõõmusädet oleks näos. Olukord on iga päevaga raskemaks ja raskemaks läinud," rääkis Nimeta baari üks omanikest Vallo Palvadre "Aktuaalsele kaamerale".

Kui nii jätkub, ootab Palvadre sõnul ka neid ees maksejõuetus.

Kui vaadata pankrotiavalduste üldarvu, siis tegelikult pole numbrid kevadel kardetud järsku kasvu näidanud. Kui eelmisel aastal esitati üheksa kuuga kohtutesse 1092 pankrotiavaldust, siis tänavu 1170. Kusjuures 768 avaldust on tänavu esitatud füüsiliste isikute ja 402 firmade vastu.

Loe pikemalt ERRist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!