Sellise massiivse summaga toetatakse majandust ostes kokku USA valitsuse võlakirju ja pandikirju. USA baasintressimäära vahemik langetati varasemalt 1-1,25 protsendilt 0-0,25 protsendini.

Ühtlasi kärpis USA keskpank tuhandetele pankadele kohustusliku reservinõude nulli. Seeläbi saavad pangad rohkem laenu anda. Lisaks on USA keskpank koostöös Kanada, Inglise, Jaapani, Šveitsi ja Euroopa keskpangaga suurendanud üleilmselt USA dollari likviidsust läbi valuutavahetuslepingute (swapid), kirjutas CNBC.

Keskpanga tegevus oli võimas, kuid antud juhul see pigem hirmutas investoreid, kes võtsid uudise vastu ehmatuse ja aktsiate müügilainega. USA aktsiaindeksite tuletistehingute hinnad kukkusid USA keskpanga jõulise tegevuse peale 4-5 protsenti.

Ka Aasia börsidel käib langus. Iseäranis suure löögi on saanud Austraalia aktsiaturg, mis kukkus täna 9,7 protsenti. Hongkongi ja Hiina aktsiaturgude tänane miinus on 3,7 protsenti ja Jaapanis 2,5 protsenti.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!