Seni on aktsiaturgudel toimunud võimas tõus. Investorid on arvestanud, et keskpanga poolt majanduse rahaga üleujutamine ja USA valitsuse hiiglaslik toetamise pakett teevad oma töö. Samuti oodatakse, et viirus taandub, piirangud kaotatakse ja majandus saab edasi toimida.

Eelmisest suurest majanduskriisist õpiti, et aktsiaturg hakkas tõusma enne kui majanduses ilmnes märke olukorra paranemisest. Ka nüüd tuli likviidsusuputus ja ka valitsus tegi ligi kolme triljoni dollarilise abipaketi. Erinevus eelmise kriisiga on majanduse väline põhjus ehk viiruse levik ja selle tõkestamise abinõud, mis kägistavad majandust.

Kui laiem publik oli veel optimistlikult aktsiaid ostmas, siis investeerimishaid on muutunud ettevaatlikuks. 

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!