Itaalias hakkas pühapäeval kehtima baaride ja restoranide kella 18-st sulgemise kohustus. Spordisaalid ja kinod on suletud. Hispaania peaminister Pedro Sanchez kuulutas välja eriolukorra, mis kehtib kevadeni.

Saksamaal ehmatas tarkvaratootja SAP selle aasta prognooside kärpimisega, mis kukutas aktsiat viiendiku võrra.

Investorid kardavad lisaks koroonale USA majanduse elavdamise paketi viibimist ning presidendivalimisi.

Saksamaa börsibaromeeter DAX kukkus kaks protsenti. SAP ehmatus tõmbas kaasa ka teiste tehnoloogiaettevõtete aktsiad, kirjutab Reuters.

Itaaliast tuli ka positiivne uudis. Reitinguagentuur S&P tõstis Itaalia krediidireitingu väljavaate negatiivselt tasemelt neutraalseks. Itaalia aktsiaturg langes 0,7 protsenti, Hispaania oma 0,1 protsenti.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!